web analytics
Canlı Skor Android Uygulaması ile Spor Dünyası Avucunuzun İçinde

Canlı Skor Android Uygulaması ile Spor Dünyası Avucunuzun İçinde

En Şık ve En Göze Çarpıcı Daniel Klein Saatler modasaat.com’da

En Şık ve En Göze Çarpıcı Daniel Klein Saatler modasaat.com’da

İngilizce kelimeler nasıl okunur biliyor musunuz? konusarakogren.com

İngilizce kelimeler nasıl okunur biliyor musunuz? konusarakogren.com

Çokaş Kağıtçılık Tanıtım Filmi

Çokaş Kağıtçılık Tanıtım Filmi

AllCopy En Ucuz A4 Kağıdı 8,5 TL

AllCopy En Ucuz A4 Kağıdı 8,5 TL

“Menajer Ümit Akbulut Van der Wiel’i silahla tehdit etti!”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 10 Haziran 2017 - 20:36:36
“Menajer Ümit Akbulut Van der Wiel’i silahla tehdit etti!”

Van der Wiel’in avukatı: ‘Ümit Akbulut silahla tehdit etti’ Fenerbahçe’de oynadığı futboldan çok, yaşadığı olaylarıyla gündeme gelen Van der Wiel için bu kez avukatı konuştu.. Van der Wiel’in avukatı Abide Gülel Birsen, Hollandalı yıldızın menajer Ümit Akbulut tarafından dolandırılmakla kalmadığını silahla tehdit edildiğini de öne sürdü.. Abide Gülel Birsen şunları söyledi:   “Sistem aynı. Önce sözleşme […]

Van der Wiel’in avukatı: ‘Ümit Akbulut silahla tehdit etti’

Fenerbahçe’de oynadığı futboldan çok, yaşadığı olaylarıyla gündeme gelen Van der Wiel için bu kez avukatı konuştu.. Van der Wiel’in avukatı Abide Gülel Birsen, Hollandalı yıldızın menajer Ümit Akbulut tarafından dolandırılmakla kalmadığını silahla tehdit edildiğini de öne sürdü..

Abide Gülel Birsen şunları söyledi:

Van der Wiel'in avukatı: 'Ümit Akbulut silahla tehdit etti'

“Sistem aynı. Önce sözleşme yapılmış ve arkasından daha fazla para istenmiş. O parayı vermezseniz bir önceki para da yanar denilmiş. Şikayetçi olunca da ticari iş diyorlar. Tamam ticari iş ama sen şirket değilsin ki. Şirket gibi sözleşme yapmışsın. Sözleşmenin içeriğinde icra kurulu başkanı ve defter-i kebirler geçiyor. Ama ortada bir şirket yok. Ümit Akbulut ve Sinan Siner’e ait olduğu gözüken Sin Management ve B4L adlı şirketler aslında yok. Ticaret Odası’nda kayıtları da yok. Bunun dışında da hiçbir şirket yok bu isimlerin üzerine kayıtlı olan. Bu kişilerin üzerine mal varlığı da yok. Zaten de olay bu..”

Van der Wiel, Ümit Akbulut’un kendisinden  4.5 milyon dolar aldığını ancak bu para karşılığında yapmayı taahhüt ettiği işleri yerine getirmediğini öne sürdü.

Tutuklanan menajer Ümit Akbulut daha sonra serbest bırakıldı.

Menajer Ümit Akbulut yaşadığı bu olayları unutturmak ve kendine destek amaçlı, 2 gün önce Real Madrid’in yıldızı Karim Benzema’yı İstanbul’a getirmiş ve Fatih Belediyesi’nin düzenlediği iftara katılmıştı..

 

 

“Üzerlerine kayıtlı mal varlığı yok”

Hukuk davası açılması durumunda bu parayı hiçbir şekilde tahsil edemeyeceklerini belirten Avukat Abide Gülel Birsen, “Şu anda devam eden soruşturmada ‘Bu bir ticari iş’ derlerse, takipsizlik alırlarsa ve beraat ederlerse, hukuk davası açacağız. 4,5 milyon Dolar’ı biz kazansak da, kaybetsek de hiçbir şekilde tahsil edemeyeceğiz. Çünkü üzerilerine kayıtlı hiçbir mal varlığı yok. Savcı Bey’e paraların nerede olduğunu da sorduk. Mesela vergisi ödenmemiştir. MASAK’a bildirin dedik” diye konuştu.

“Bu saatten sonra Floyd’u getirse neye yarar”

Yaşanan olayların ardından dosyaların birleşeceğini ifade eden Birsen, “Bugüne kadar Ümit Akbulut ‘Ben kimseyi dolandırmadım’ diyordu. Ama hiç düşünmedi ki tarafların ve dosyaların birleşeceğini. Dosyaların hepsinde bir tarafta A diyorsa, diğer tarafta B diyor. Şimdi bu dosyalardaki bütün ifadeleri işleyip savcının önüne koyacağız. Biz elimizde belgeyle konuşuyoruz. Onlar gibi farazi işlemler yapmıyoruz. Zaten biz hep para ödeyen tarafız. Bugün adliyeye gelen 8-9 avukat vardı ve hepsi para ödeyenlerin avukatlarıydı. Bir tarafa ‘Taylor Swift’i getireceğim’ demiş. Bu demek değildir ki bu adam iş yapmamış. Adam iş yapmış. Ama 2 kez iş yaptıysa, 1 kez yapmamış. Ama parayı almış. Ya parayı verirsin, ya iş yaparsın. Her seferinde Taylor Swift’i getireceğiz, Floyyd’u getireceğiz diyor. Bu saatten sonra Floyyd’un gelmesinin benim müvekkilime bir faydası yok. 16 milyon TL nerede biz bilmiyoruz. Sorduk, Flooyd’a verilmiş. Nasıl verilmiş? Zaten banka hesaplarında haciz var kendisinin. Taylor Swift, Chris Brown, Flooyd, Niang ve Dia var. Bu isimlere para verildiği söyleniyor. Niang’a 637 bin Euro verdiğini söylüyor. Niang da belki çıkıp araştırma yapmak isteyebilir. İstemese bile biz bunun araştırmasına başladık. Biz toparlayıcı bir beyan dilekçesiyle davamızı açtıracağız” açıklamalarında bulundu.

“Van der Wiel’i otelde de tehdit etti”

Gregory van der Wiel’in Ümit Akbulut tarafından telefonda tehdit edildiğini iddia etmesinin ardından Avukat Abide Gülel Birsen, konunun sadece telefonda kalmadığını belirterek, “Otelde yapılan görüşmede de oldu. Oteldeki görüşmede bir kamera kaydı olmadığı için veremiyorum görüntüleri. Diğer dosyalarda bire bir aynısını görürsünüz. Ümit Akbulut’un arkasında birisi beliriyor ve silah çıkıyor arkasından. Silah göstererek bunu istiyorlar. Bu biraz da yağmaya giriyor. Tabii bunun kararını verecek olan savcılık. Yine bir dosyada gördüğümüz kadarıyla organizeden dava açılmış. Annesi de işin içinde. İkbal hanım son gözaltı gerçekleştiğinde adliyedeydi, herkesle de tanıştı. Kendisini herkese tanıttı ve hiçbir sonuç alamayacağımızı, kendisinin her şeyi ayarladığı gibi cümleler kurdu. Ama biz dikkate almadık. Burası hukuk devleti. Bizim her şeyimiz belgeli. Üzerine mal varlığı olsa ticari dava dersin. Üzerine mal varlığı yok, şirket yok. Bu tam olarak nitelikli dolandırıcılık. Burada güveni de kötüye kullanıyor. Floyd’u ben daha önce getirdim, yine getiririm diyor ve güven uyandırıyor. Burada sadece dolandırılan Van der Wiel değil. Nasıl dolandırıldı, 4,5 milyon Dolar da verilmez deniyor ama 2 gün önce de Benzema’yı getirdi adam” ifadesini kullandı.

“Kendisini Taylor Swift’in menajeri olarak tanıtmış”

Ümit Akbulut’un her işi profesyonel bir sözleşmeyle yaptığını belirten Avukat Abide Gülel Birsen, “Yeni stadın açılışı için Taylor Swift’i getireceğim diyor. Taylor Swift’i 1 sene sonra getirseler ne olur. Kendisini Taylor Swift’in menajeri olarak tanıtıyor. Bu kişinin menajerinin Türkiye’de ne işi var. Sen Tayland’daki futbol takımına, kendini Taylor Swift’in menajeri diye tanıtıyorsun. Ümit Akbulut, eskiden kendisine futbol menajeri diyordu. Sonrasında menajer olmadığını da öğrendik. Organizatör olabilir. Biz de kendisine giderken dolandırıcı diye gitmedik, organizatör diye gittik. Bizim bir organizasyona, reklama ihtiyacımız var, bunu yap dedik. Yapmış olsaydı zaten burada bunu konuşmuyorduk” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz